Daha Fantastic Beasts and Where to Find Them sinema salonlarında gösterime girmemişken devam filmi Fantastic Beasts 2‘den güzel mi güzel haberler gelmeye başladı. Verilen bilgilere göre ünlü aktör Johnny Depp başrolünde Oscar’lı Eddie Redmayne‘in olduğu filmin ikincisinde yer alacak. Şu anda Depp’in JK Rowling‘in Büyücü Dünyasında kimi oynayacağı belli olmasa da 18 Kasım’da gösterilecek filmden büyük ihtimal ipuçları yakalayarak ne olacağını tahmin edebiliriz.

Hep haberlerini yaptığımız gibi JK Rowling‘in adaptasyonu olan filmde Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller, Dan Fogler, Colin Farrell, Jenn Murray, Jon Voight, Carmen Ejogo, Gemma Chan ve Faith Wood-Blagrove yer alıyor.

1920’li yılların New York’unda geçen, büyülü yaratıkları için avlamak için dolaşan, Newt Scamander adlı bir İngiliz magizoologisti canlandırdığı, aynı “Harry Potter” evreninde geçen ilk film önümüzdeki ay beyaz perdelerde yer alacak.

Yapımcı David Heyman da, Harry Potter filmlerinden Aldus Dumbledore ve Grendel gibi birkaç karakteri ilk filme transfer etti ve serisinin ikinci filminde ise farklı büyülü yaratıklar ile bir başka önemli dünya kentinin olacağı bir büyüye şahitlik edeceğiz.

Kaynak: comingsoon