Jurassic World hali hazırda 2017 Şubat ayında Londra ve Hawaii’de kamera diyecek olsun, filmin senaristlerinden, yapımcılarından ve ilk filmin yönetmeni Colin Trevorrow devam projesi için bazı notlar verdi.

Trevorrow ‘Yeni film daha gerilim yüklü ve korkutucu olacak, tasarlandığı gibi yola koyulacak, hikayenin dışarı çıkacağı bir yol olacak. Ben hiç kimse duymadan önce Bayona’nın bu filmi yönetmesini istediğimi biliyordum, bu yüzden her şey sadece onun birikimi etrafında inşa ediliyor.’ diye cümlelerine başlıyor.

The Orphanage’ın yönetmeni J.A. Bayona‘nın bu filmi kesin olarak yöneteceği de belli olmuş oldu. Bu da demek oluyor ki, orjinal üçlemeye yakın bol animetik görsellerin yaşanacağı bir devam filmi bizi bekliyor.

‘Herhalde animatronikler olacak. Biz, serinin filmlerinde en iyi şekilde kullanılan animatronic dinozorların hepsi ile aynı genel kuralları takip edeceğiz.  Karmaşık fiziksel eylemleri gerçekleştiremiyorlar ve animasyon bunun ötesine gitmek gibi bir şey. Jurassic Park’da uygulanan aynı kurallar var. Biz Jurassic World 2’de kullanılacak animatronikler için bazı fırsatlar yazdık, çünkü senaryo üzerinde bir şeylere başlamak zorundaydık. Ben kesinlikle Bayona’nın aynı öncelikleri olduğunu söyleyebilirim ve mümkün olduğunca pratik zekasını kullanarak bu yolda ilerleyecektir.’ diyerek film hakkında kullanılacak olan teknolojik bilgileri anlattı.

Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard’ın başrollerde yer alacağı Jurrasic World 2, 22 Haziran 2018’de gösterime girecek.

Kaynak: comingsoon