Rhonda Byrne tarafından yazılan ve 2006 yılında çıkan The Secret kitabı beyaz perdeye uyarlanacak.

Comingsoon sitesinin haberine göre, Covert Media’nın etiketi ile çıkacak olan filmin başrolünde Katie Holmes yer alacak. Covert’ın CEO’su Paul Hanson, “The Secret kitabını, hem hareketli hem de yönetmenin böylesine güçlü bir bileşimi ile yaratmaktan heyecan duyuyoruz. Katie’nin rol almasını çok istiyorduk ve oldu.” dedi. Kitabın yazarı Byrne ise, “Kitabın film versiyonunun sonunda burada olması beni çok heyecanlandırdı. Bu film, gezegenin her yanında bulunan ‘Gizli’ hayranlar için büyük bir heyecan. Aynı zamanda milyonlarca insana dokunmaktan kesinlikle kaçınmıyor”.

Rick Parks‘ın senaryosunu yazacağı filmin yönetmen koltuğunda Andy Tennant oturacak. Tennant, dünya çapında 98 milyon dolar kazanan Drew Barrymore’un rol aldığı Ever After: A Cinderella Story‘i ve yine dünya çapında 180 milyon dolar hasılat yapan Reese Witherspoon’un oynadığı Sweet Home Alabama’nın da dahil olduğu günümüzün en sevilen ve başarılı romantik komedilerinden bazılarını yönetti.

2006’da yayınlanan kitap, dünya çapında 30 milyonun üzerinde sattı ve 50 farklı dile tercüme edildi ve 190 hafta boyunca New York Times‘ın en çok satan listesinde kaldı.