PicMonkey Collage.jpg.

2015 yılında ardı ardına vizyona birçok film girecek. Uyarlama, komedi, romantik derken, dolu dolu geçecek bir yıl daha bizi bekliyor. Daha önce hazırladığımız 2015 yılında vizyona girecek olan filmler listesinin dışında, bir de kitaplardan uyarlanacak, yapım aşamasında olan filmleri derleyelim dedik.

İşte yakında gelecek olan uyarlama filmler;

Child 44

child-44

Tom Rob Smiht‘in aynı isimi kitabından uyarlanacak olan filmin başrollerinde Tom Hardy, Jason Clarke ve Gary Oldman gibi isimler yer alıyor. Vizyon tarihi, 17 Nisan 2015 olarak belirlenen filmin yönetmeni Daniel Espinosa. Sovyet Birliği’nde, Stalin döneminde geçen hikaye, devlet için çalışan bir gizli ajanin, bir seri çocuk cinayetini araştırmak için görevlendirilmesi ile başlıyor.

Far from the Madding Crowd

far_from_the_madding_crowd_2

Kitabın yazarı Thomas Hardy. Uyarlama olan filmin başrollerinde Carey Mulligan, Tom Sturridge ve Martin Sheen gibi isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Thomas Vinterberg oturuyor. Film, 19. yüzyılda Wessex’in kasabasında geçiyor ve kadınların özgürlüğünü anlatıyor. Vizyon tarihi ise 1 Mayıs 2015.

Me Before You

me-before-you-book-cover-397x600

Jojo Moyes‘in aynı isimli kitabından uyarlanan film, başarılı Will Traynor‘ın, bir motorsiklet kazası sonucunda tekerlekli sandalyeye mahkum olmasından sonra gelişen olayları anlatıyor. Başrollerde Emilia Clarke ve Sam Claflin yer alıyor. Vizyon tarihi 21 Ağustos 2015.

Black Mass

gorsel2

Dick Lehr ve Gerard O’Neill‘ın kitabından uyarlanan film, bu senenin en dikkat çeken yapımları arasında. Başrollerinde güçlü isimler Benedic Cumberbatch ve Johhny Depp yer alıyor.  Gerçeğe dayanan bu polisiye-suç romanı, azılı bir gangster olan Jim “Whitey” Bulger ile eyalet senatosunun başkanı olan kardeşi Billy Bulger’ın hikayesini anlatıyor. Yönetmen koltuğunda ise Scott Cooper oturuyor. Filmin belirlenen vizyon tarihi ise, 18 Eylül 2015.

The Martian

the-martian-promo

Andy Weir‘in çok satanlar kitabından uyarlanan filmin başrollerinde Jessica Chastain, Kate Mara ve Matt Damon gibi isimler var. Yönetmen Ridley Scott. Bilim kurgu olan film, şimdiden merak edilenler arasında yerini aldı. 25 Kasım 2015’de vizyonda olması bekleniliyor.

Dark Places

dark-places-book-cover

Gone Girl gibi kült olmuş romanından sonra, Gillian Flynn‘ın, Dark Places isimli kitabı da sinemaya uyarlanmaya hazırlanılıyor. Başrollerinde Charlize Theron, Chloe Grace Moretz ve Nicholas Hoult gibi isimler yer alıyor. Film, Libby isimli bir karaktere odaklanıyor. Gilles Paquet-Brenner ise filmin yönetmeni. Vizyon tarihi henüz belli değil.

The Price of Salt

tumblr_mzv4cbeKFA1sy3bdbo1_500

Başrollerini Rooney Mara, Cate Blanchett ve Sarah Paulson‘ın yer alacağı filmin kitabının yazarı Patricia Highsmith. Büyük bir mağazada çalışan genç bir kadın olan Therese Belivet ve aşık olduğu zarif yabancı Carol Aird’in hikayesini anlatan filmin, vizyon tarihi henüz belli değil.

Cell

Cell_by_Stephen_King

Stephin King‘in çok satan kitabı Cell için de çalışmalara başlanıldı. Filmin başrolünde John Cusack ve Samuel L. Jackson yer alıyor. Film, cep telefonlarından yayılan bir sinyalin, dünyada milyonlarca insanın beynini ortadan kaldırıp, birer zombiye dönüştürdüğü korku/bilim-kurgu türünden bir hikayeye odaklanıyor. Vizyon tarihi henüz belli değil.

The Adderall Diaries

Amber Heard and James Franco on the set of The Adderall Diaries filming NYC

Sevilen yazar Stephen Elliott‘ın aynı isimli kitabından uyarlanacak olan filmde, Amber Heard, James Franco ve Ed Harris gibi isimler var. İki ayrı hikayenin dengesini anlatan bu şuç filminin yönetmen koltuğunda ise Pamela Romanowsky oturuyor. Vizyon tarihi henüz belli değil.