404218

Usta yönetmen Terrence Malick‘in çektiği, başrollerinde Christian Bale, Natalie Portman, Isabel Lucas, Antonio Banderas, Cate Blanchett, Wes Bentley, Imogen Poots, Freida Pinto, Teresa Palmer, Ryan O’Neal, Jason Clarke, ve Joel Kinnaman gibi güçlü isimlerin yer aldığı Knight Of Cups filminin yapımcıları konuştu ve ilginç açıklamalarda bulundu. Berlin Film Festivali’nde gösterilecek film için “Bale Kaliforniya’nın heryerindeydi” denildi. İşte, yapımcılar Min Kao ve Alex Walton‘ın The Hollywood Reporter sitesine verdikleri o açıklamalar;

Kao, “Bale, Kaliforniya’da seyahat ediyor. Senarist ve film yapımcısı olan Rick isminde bir adamı canlandıryor. Seyahati sırasında Tokyo’ya da uğruyor. Dışarıdan bakıldığında her şeye sahip gibi görünüyor. Ama, içinde birçok yönden koca bir boşluk taşıyor  ve bu boşluğu doldurmak için araşıya geçiyor. Sevdiklerini geride bırakıp, bir yolculuğa çıkıyor.

2012 yılında çekimleri başlayan ve 2015 yılına ancak yetiştirilen film için “neden bu kadar uzun sürdü?” sorusunu ise şöyle cevaplıyor Kao, “Beklentiler bu filmi biraz uzattı. Ama asıl sorun, Terrence o sıralarda başka bir proje ile meşguldü. Akışı uzun bir film üzerinde çalışıyordu. Film aslında çok erken bir zamanda gelecekti. Ama diğer projesi bunu biraz aksattı. Terry’e yardım ettik. Omuzunda çok yük vardı. Buna rağmen tek başına sırtladı filmi”.

thr_ken_kao_alex_walton_exec_suite

Filmi çekeli ne kadar oldu? sorusunu ise Walton cevaplıyor. “Bale o sıralarda The Dark Knight Rises filmi ile meşguldü. Onun için çok zor bir zamandı. Gerçekten de yıpranmış görünüyordu. Kolay değildi, bir çekimden bir diğerine gitmek. Beş-altı saat boyuncu bizimle çekim yapıyor ardından diğer sete gidiyordu. Çok başarılı bir aktör.”

Peki filmdeki diğer oyuncular? sorusunu ise yine Kao cevaplıyor; “Antonio Banderas bu filmde kendisini oynuyor. En dikkat çekici rol onun ki oldu. Tamamen doğaçlama gittik. Birkaç monolog verdik ve herşey akıp gitti. İlk başlarda oynamak istememişti, ama karşılıklı toplantılar sayesinde ve araya Terrence girince herşey halloldu. Diğer rollerde ki oyuncularda, hepside çok başarılıydı”.

Filmin son halini görmeyen yapımcılar özelliklede, Banderas’ın rolünü izlemek için çok heyecanlı olduklarını belirttiler. Film ilk önce Berlin Film Festivali’nde gösterilecek ardından ülkemizde vizyona girecek. Tarihi ise henüz belli değil.