kremlin ballet-swan lake-kulturelmasi

Dünya balesinin seçkin klasiği Kuğu Gölü, Rusya’nın genç bale topluluğu Kremlin Balesi performansıyla sanatseverlerle buluşacak. Çaykovski’nin ünlü eseri, Mayıs’ta İstanbul’da olacak.

Yazıldığı günden bu yana binlerce kez sahnelenen Pyotr İlyiç Çaykovski’nin ölümsüz eseri “Kuğu Gölü”, Rus Ulusal Dansçısı Andrey Petrov’un sanat direktörlüğünü ve koreograflığını üstlendiği Kremlin Balesi’nin eşsiz performansıyla ilk kez Türkiye sahnelerine konuk olacak. aşkı anlatan en güçlü eserlerden biri olarak sahnelendiği her ülkede milyonlarca kişiyi büyüleyen Kremlin Balesi ile Kuğu Gölü, IEG Live ve Sa Organizasyon işbirliğiyle İstanbullulara büyülü bir seyir keyfi yaşatacak.

Kuğu Gölü’nün en özgün yorumlarından…

Yüz otuz yılı aşkın süredir tüm dünyada en büyük bale topluluklarının önde gelen tercihleri arasında yer alan Kuğu Gölü, Rus besteci Pyotr İlyiç Çaykovski’nin şaheseri olarak biliniyor. Şeytani bir büyücünün lanetiyle kuğuya dönüştürülen Prenses Odette’in hikayesini anlatan eser, gerçek aşkın büyü ile gelen lanetin üstesinden gelişini müzik ve dansın muhteşem birlikteliği ile sahneye taşıyor.

23 Mayıs’ta İstanbul’da

Kremlin Balesi ile Kuğu Gölü, 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü Zorlu PSM’de İstanbullu bale severlerle buluşacak. Müzik ve dansın eşsiz uyumuyla görsel bir şölene dönüşecek gösteri, İstanbul’da üst üste gerçekleştirilecek iki gösterimle sanatseverlerin gönlünü fethedecek.

Bugüne kadar sahneye taşınmış uyarlamalarından bambaşka bir seyir deneyimi sunacak Kremlin Balesi ile Kuğu Gölü’nün İstanbul gösteriminin biletleri Biletix’te.