Suicide Squad filmindeki Joker imajından pek hoşlanmayan Warner Bros.‘un Martin Scorsese‘nin yapımcı koltuğunda oturacağı yeni Batman filminde Leonardo DiCaprio tarafından canlandırılacak bir Joker karakteri istediği ortaya çıktı.

Bir süredir ortalıkta yeni Joker karakterini Leonardo DiCaprio’nun canlandıracağına yönelik haberler aldı başını gitti. Üstelik bu haberin gerçek mi yoksa doğru mu? olduğuna dair henüz bir açıklamada gelmedi. Ancak bu haberin gerçek payı oldukça düşük gibi görünüyor. Çünkü, henüz bir Batman filminin kesin çekileceğine dair net bir açıklama yok. Zira çekilirse bile Joker karakterinin yine Jared Leto olacağı biliniyor. Ayrıca sırada daha Suicide Squad 2 gibi yapımlarda yer alıyor. Ve yine 2008 yılında Kara Şövalye (The Dark Knight) filminde Heath Ledger‘ın hayat verdiği ve bu sayede dünyanın en sevilen kötü karakteri olan Joker için yeni bir film hazırlığı başlanıldığıda biliniyor ki bu filmin Joker’ide Jared Leto olacak.

Şimdilik Joker olarak Jared Leto’yu görmeye devam edeceğimizin altını çizelim. Ayrıca Warner Bros.’un böyle bir filmin çekilmesini istemesi de yeterli değil. Projenin yapımcılığı için Martin Scorsese’yi ayarlamaları ve ardından da Joker karakterini kabul etmesi için Leonardo DiCaprio ile görüşmeleri gerekiyor.