Amazon Stüdyoları, I Love Lucy‘nin sitcomunun yıldızları olan Lucille Ball ve Desi Arnaz’ın evliliği hakkındaki bir sinema projesi olan Lucy and Desi’yi almaya karar verdi. Filmin senaryosu Aaron Sorkin tarafından yazıldı. Cate Blanchett bu projede Ball’ı canlandıracak.

Film için Javier Bardem de dahil olmak üzere Arnaz’ın rolüyle ve I Love Lucy serisinde Fred ve Ethel’i oynayan William Frawley ve Vivian Vance’in rolleri için büyük isimler arıyor, olduğu bildirildi. Ball ve Arnaz’ın çocukları olan Lucie Luckinbill ve Desi Arnaz Jr, projeyle ilgileniyorlar. Lucy ve Desi, Ball ve Arnaz’ın yazdığı anılara, Luckinbill ve Arnaz Jr tarafından kontrol edilen haklara erişecekler. Drama, Ball ve Arnaz’ın evliliklerine ve şirketlerinin Desilu çevresinde kurulmuş olan iş ilişkilerine bakacak.

I Love Lucy, Amerika’da Ball ve Arnaz’ın yanı sıra Frawley and Vance’ın rol aldı ve 15 Ekim 1951’den 6 Mayıs 1957’ye kadar CBS’de yayınlandı. Şov, altı sene boyunca ülkede en çok izlenen televizyon dizisi oldu.