scorsese

The Wolf Of A Street filminden sonra ne çekeceği, hangi projeyle devam edeceği, merak edilen usta yönetmen Scorsese’nin yeni projesinin “Silence” isminde bir film olacağı haberleri uzun zamandır konuşuluyordu. Derken Scrosese’nin de onayı ile filme start verildi ve çekimlerine Japonya’da başlanılmıştı.

Film hakkında çok fazla detay yoktu, bilinen tek şey oyuncu kadrosu ve konusu idi. Filmi biraz araştırdık ve setten The Hollywood Reporter’ın haberine göre internete sızan tek görseli bulduk. Fotoğrafta bulunan Scorsese, derin düşüncelere dalmış bir şekilde görünüyor. Puslu bir günde, üstad burada, gökyüzüne bakarken “Acaba birazdan yağmur yağar mı? Çekimi ertelesek mi?” gibi bir düşünce zinciri içinde de olabilir?

Scorsese yeni filmi Silence’da 17. yüzyılda geçen bir öyküyü anlatıyor. Shusaku Endo’nun aynı adlı romanından uyarlanan ve  Portekizli iki cizvit papazaının Japonya’ya yaptıkları yolculuk sırasında başlarından geçenleri anlatan filmde Liam Neeson, Andrew Garfield ve Adam Driver başrolleri paylaşıyor. Paramount Pictures tarafından dağıtımı yapılacak olan bu filmi, Scorsese,  1991’den beri çekmeyi düşlüyordu ve nihayet Kasım 2015’te izlemek mümkün olacak gibi görünüyor.

04ba178034d2349d50e4e4a92c723f6a504873b3