Birkaç gün önce Zorlu PSM’nin sosyal medya hesaplarında paylaştıkları bol Massive Attack videolarından uyarlanan “Haziranı bekleyin… Detaylar çok yakında!” yazılı kısa tanıtım bizleri çok heyecanlandırmıştı ve kafalarda “Acaba Massive’mi geliyor?” sorularını yaratmıştı. Ve beklenen oldu! Grup gerçekten İstanbul’a geliyor! Massive Attack, 25 Haziran’da Zorlu PSM‘de sahne alacak.

15 Haziran‘da İngiltere üzerinden Avrupa turnesine başlayacak olan grup önce Romanya’da, sonra Çek Cumhuriyeti’nde, ardından Macaristan, Almanya ve Polonya’da olacak. Arayada sıkıştırılmış güzel bir Türkiye konseri ile devam edecek.

Konserin biletleri, 15 Mart’tan itibaren www.zorlupsm.comwww.biletix.com ve Zorlu PSM gişelerinde satışa çıkacak.

80’li yılların ortalarında Bristol şehrinin karanlık kulüplerinde tanışan Robert Del Naja, Daddy G ve Andrew Vowles üçlüsü tarafından 1988 yılında kurulan Massive Attack, 1991’de arşivlik albümlerinin ilki “Blue Lines” ile ünlerini şehrin dışına taşıdı. Trip hop müziğin öncü gruplarından biri olan Massive Attack, 1998 yılında çıkardıkları Mezzanine’ın ardından müzik kariyerlerini iki kişi olarak sürdürme kararı aldı. 2016 yılında yayımlanan “Ritual Spirit” EP’siyle de büyük beğeni toplayan grubun 5 stüdyo albümü bulunuyor.