michael-c-hall-david-bowie-lazarus

David Bowie’nin 1976 yılında başrolünde oynadığı ve kurak bir gezegenden Dünya’ya su aramaya gelen bir uzaylının hikayesinin anlatıldığı The Man Who Fell To Earth filmini temel alan bir müzikalin yolda olduğu haberini geçtiğimiz aylarda vermiştik.

Oyunun senaryosunu yazacak ekipte yer alan Bowie,  oyun için hem yeni besteler hem de eski şarkılarının yeni düzenlemelerini hazırlıyor.

Lazarus isimli oyun  New York Theater Workshop için yapılıyor. David Bowie ve Tony Ödülü kazanmış olan Enda Walsh’un birlikte yazdığı senaryonun, filmde de David Bowie’nin canlandırdığı Thomas Newton karakterine odaklanacağı belirtilmişti. İşte söz konusu oyunda başrol için Michael C. Hall ile anlaşılmış. Bu arada detayı belli olmamak ile beraber David Bowie’nin de oyunda bir rolü olduğunu eklemeden geçmeyelim.

Showtime’ın Dexter ve HBO’nun Six Feet Under dizilerinden herkesin çok yakından tanıdığı oyuncu Hedwig and The Angry Inch, Chicago ve Cabaret gibi müzikallerde de rol aldı.

Oyunun gösterimi New York Theatre Workshop‘da 18 Kasım’dan itibaren başlanacak. Ancak resmi açılışı 7 Aralık’ta yapılacak.

Bowie hayranlarına bu güzel haberi verirken sizleri The Man Who Fell to Earth filminin fragmanı ile başbaşa bırakıyoruz.

https://youtu.be/lfccDapMA14