III’yle yılın albümlerinden birine imza atan, elektronik müziğin en heyecan verici gruplarından Moderat, 11 Kasım’da Zorlu PSM sahnesinde olacak!

Dünyanın en önemli elektronik müzik sahnelerinden Berlin’den çıkan Moderat, Apparat ismiyle tanınan Sascha Ring ve Modeselektor üyeleri Gernot Bronsert ile Sebastian Szary’den oluşuyor. Hali hazırda elektronik müziğin yaratıcı ve üretken isimleri olarak tanınan üçlünün Moderat çatısı altında buluşması, bugüne kadar birbirinden başarılı 3 albüm ve 6 EP’ye hayat verdi.

Minimal techno, house, bass, glitch, IDM ve electronica gibi tarzları kendi süzgecinden geçiren Moderat’ın serüveni, 2002 yılında Auf Kosten der Gesundheit EP’siyle başladı. Bu EP’nin ardından 2009 yılında yayınlanan, Berlinli üçlünün kendi ismini taşıyan ilk albümü, müzik otoritelerince “Yaratıcı ve hayli akılda kalıcı bir albüm” olarak tanımlandı. Albümün başarısına parelel olarak görsel ve işitsel anlamda ayrıcalıklı, son derece güçlü bir canlı performansa sahip olan Moderat, Resident Advisor tarafından aynı yıl, “Yılın En İyi Canlı Performans Grubu” seçildi. Grubun üçte ikisi Modeselektor’ün en büyük hayranlarından biri olup, beraber şarkılar üreten Thom Yorke, grubu Radiohead’in turnesinde Moderat’a alt grup olarak yer verdi. Kayıtta yer alan A New Error, Rusty Nails ve Les Grandes Marches gibi hit şarkılar elektronik müzik listelerinde hep üst sıralara yerleşti. Bilet satışları henüz başlaması, Zorlu PSM’nin sitesinden takipte kalabilirsiniz.

6c15822119

Kaynak: Zorlu PSM