25. Austin Film Festivali’nin açılış filmi belli oldu. Festivalin açılışını prömiyerini geçtiğimiz ay Venedik Film Festivali’nde gerçekleştiren ve övgülere boğulan drama filmi “Vox Lux” yapacak. Festival 25 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

Filmin başrolünü “Siyah Kuğu”, “Jackie”, “V for Vendetta” ve “Sevginin Gücü” gibi filmlerden tanıdığımız Oscar ve iki Altın Küre ödüllü Natalie Portman üstleniyor. 2015 yapımı “Bir Liderin Çocukluğu” filmi ile tanınan Brady Corbet’in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda başrol Portman’ın “Daha Yaklaş” filminden rol arkadaşı iki Oscar adayı Jude Law, Oscar adaylığı bulunan Jennifer Jason Leigh, “Kutsal Geyiğin Ölümü” ile yıldızı parlayan Raffey Cassid ve “İtiraf” serisi ile akıllara kazınan Stacy Martin gibi isimler yer alıyor.

“Vox Lux”, büyük bir ulusal trajedinin küllerinden doğan Celeste’nin bir süper stara dönüşümünü ele alıyor. 1999’dan başlayarak yakın tarihimizde olan biten önemli kültürel anları karakterin gözünden seyircilerle paylaşan film, 15 yıllık bir zaman dilimini işliyor.

Vox Lux” Amerika’da 7 Aralık’ta vizyona girecek. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise belirsizliğini koruyor.