Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in yaratıcısı, Orta Dünya’nın babası J.R.R. Tolkien’in hayatı sinemaya uyarlanırken filmle ilgili gelişmelerin olduğu haberi sizlere buradan sunmuştuk.

Sadece Tolkein’in kendi hayat hikayesine odaklanacak olan filmden bir haber daha geldi. Empireonline sitesinin haberine göre, daha önce yeni X-Men serisinde Beast, Jack the Giant Slayer filminde Jack, Mad Max: Fury Road filminde Nux olarak karşımıza çıkan Nicholas Hoult, ünlü yazarın gençliğini canlandıracak. Hoult ile başlatılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığı ve anlaşmanın sağlandığı konuşuluyor.

Yönetmenliğini Dome Karukoski’nin üstleneceği filmin senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford kaleme alacak. Film, Tolkien’ın arkadaşlığı ve sevgiyi öğrendiği okul yıllarına ve gençliğine odaklanacak. Ayrıca film, Tolkien’in The Hobbit ve The Lord Of The Rings‘i yazdığı dönemi de kapsayacak. Fox Searchlight ve Chernin Entertainment ortaklığıyla hayata geçecek olan filmin çekimlerinin ise ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

Ancak Tolkien’ın hayatını temel alan tek proje bu değil. Geçtiğimiz aylarda da paylaştığımız bir habere göre “Middle Earth” yani Orta Dünya olarak adlandırılan ve yönetmen koltuğunda James Strong‘un oturacağı bir diğer biyografik proje daha mevcut. Filmin senaryosu ise altı yıllık süreçte gerçekleştirilen röportajlar ve arşiv görüntülerinden yola çıkılarak Angus Fletcher tarafından yazılacak. Filmin yapımcıları ise Bob Shaye ve Michael Lynne olacak. İkili, o zaman riskli olan Yüzüklerin Efendisi projesi için Peter Jackson‘a yeşil ışık yakmış olan ikiliydi.