Yönetmenliğini Olivia Wilde’nin üstlendiği, dünya prömiyerini yaptığı SXSW Film Festivali’nde Superbad’e benzetilen Booksmart’tan ilk fragman yayınlandı.

House M.D. dizisiyle adını geniş kitlelere duyurduktan sonra hem Cowboys & Aliens ve Tron Legacy gibi büyük bütçeli yapımlarda hem de People Like Us, Drinking Buddies, Meadowland gibi bağımsız yapımlarda yer alan Olivia Wilde, bu yıl yönetmenliğini üstlendiği Booksmart ile sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Daha önce kısa filmlerde yönetmen koltuğuna oturan Wilde’nin ilk uzun metraj filmi olan Booksmart, dünya prömiyerini dün SXSW Film Festivali’nde yaptı. Festivaldeki gösterime katılan sinema yazarlarının beğenisini kazanmayı başaran film için tanıtım çalışmalarına başlayan United Artists Releasing, filmden ilk fragmanı yayınladı.

Short Term 12 ve Detroit filmlerinde dikkat çekici performanslara imza atan Kaitlyn Dever ve Beanie Feldstein‘in başrollerini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda bu iki isme Lisa Kudrow, Jason Sudeikis, Will Forte, Billie Lourd ve Jessica Williams eşlik ediyor.

Amerika’da 24 Mayıs’ta gösterime girecek filmin Türkiye vizyon tarihi şimdilik belirsizliğini koruyor.