Has the Prometheus Sequel Changed Title Again?

Eylül ayında yönetmen Ridley Scott devamı çekilecek olan ‘Prometheus‘ filminin yeni adının Alien: Paradise Lost olacağını belirtmişti. Ama görünen o ki, başarılı yönetmen AFI Film Festival’ine katılan bu sene hit olmuş filmi The Martian’ın söyleşinde, Prometheus 2’nin adının tekrar değiştiğini söyledi.

Katıldığı toplantıda ‘Önümüzdeki Şubat ayında çekimlerine başlanacak olan filmin adını ‘Alien: Covenant‘ vermeyi düşünüyordum. O sıralarda senaryo üzerinde sıkıntılı bir dönem yaşıyordum ve bir telefon geldi, telefondaki kişi ‘elimizde ‘Martian’ adında ve senaryosu bitmiş bir proje var.’ ve bende bunun üzerine ‘öyle mi?’ diye cevap verdim. Sonra senaryoyu okudum, Fox ile konuştum ve Drew [Goddard] ile konuşmam gerektiğini belirttim.’ diyerek duruma açıklık getirdi.

Eğer Alien: Covenant filmin adı olacaksa ya da başka değişiklikler olacaksa bile, biz bu devam filmini 2017 yılına kadar göremeyeceğiz.

Noomi Rapace ve Michael Fassbender‘ın Elizabeth Shaw ve android David olarak rollerine geri dönecekleri filmin çekimlerine 2016 Şubat ayında Avustralya’da başlanılacak.

Kaynak: comingsoon