.PusluKapakKucuk

İhsan Oktay Anar’ın unutulmayan ilk romanı Puslu Kıtalar Atlası, İlban Ertem’in çizgileriyle çizgi roman olarak 13 Mart’ta raflardaki yerini alacak.

Gırgır, Fırt, Avni, Hıbır ve Joker dergilerinde çizerlik yapan Ertem; Resimli Roman dergisinde resimli roman çizimi üzerine çalıştıktan sonra illüstrasyon çalışmalarına ara verse de İhsan Oktay Anar’ın Puslu Kıtalar Atlası kitabını resimli romana uygulamak için çalışmalara tekrar başladı. İletişim Yayınları’nın yayına hazırladığı çizgi roman için İlban Ertem beş sene çalıştı.

Puslu Kıtalar Atlası ile ilgili belki de en merak edilen konu nasıl uyarlandığı. Ertem bu merakı  “romanı bire bir uyarladım, ne kısaltmaya ne de tekrardan yazmaya içim elverdi. Ben onu okuduğum haliyle çok beğenmiştim aynen o şekilde de uyguladım. Üstelik İhsan Oktay da romanının değişmesini istemiyordu benim de öyle bir niyetim yoktu.” sözleri ile gideriyor.

Ayrıca bu büyük bir “resimli roman” için özel hazırlanan www.puslukitalaratlasi.com sitesinden hem çizgi roman hem de İlban Ertem hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kitaptan basınla paylaşılan bazı çizimleri de aşağıda görebilirsiniz.

b1-s2
b1-s7

b1-s17

b1-s19

b1-s20

b1-s28

b1-s34

b2-s17