Quentin Tarantino‘nun yeni ve dokuzuncu film olma özelliği taşıyan Once Upon A Time In Hollywood‘un vizyona girmesine yaklaşık 2,5 ay kadar bir süre kaldı. Yıldız oyuncu kadrosu ile göz dolduran ve konusu ile de büyük bir merak uyandıran film hakkındaki herşeyi sizler için derledik.

Filmin Çıkış Tarihi

Once Upon A Time In Hollywood filmi aslında Sharon Tate cinayetinin (9 Ağustos) 50’nci yıldönümüne denk gelen bir tarihte vizyona girmesi planlanılıyordu ancak filmin yapım şirketi tarihlerde değişikliğe gitti ve film  ABD’de 26 Temmuz’da, İngiltere ise 14 Ağustos 2019’da vizyona sokulmaya karar verildi. Bu değişikliğin sebebinin ise yaz ayının tam ortasında sinema gişelerinin biraz daha yoğun olmasına bağlanıldı. 

Fragman

Şimdiye kadar film için 20 Mart’ta yayınlanan tek bir fragman var. İkinci fragmanın ne zaman geleceği henüz belli değil. Ancak film Cannes’de gösterileceği içinde fragman her an gelebilir!

Filmin Konusu?

17 Kasım 2017’de,  Vanity Fair’den gelen haber ile Tarantino’nun bir senaryo üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Bildiri şöyle idi; “Tarantino’nun yaklaşmakta olan filmi, bir hit dizisi olan ve film işine girmenin yolunu arayan erkek bir TV aktörüne ve onun dublörüne odaklanıyor. Sharon Tate ve arkadaşlarının o dönemde Charles Manson tarafından gerçekleşen ölümleride filmde ana hikayenin arka planı olarak kullanılıyor.” Uzun bir zaman filmin sadece Charles Manson ve Sharon Tate cinayetine odaklanacağı konuşulmuştu. Tarantino bu konu hakkında sessizliğini her zaman korumuş olsada Vanity Fair ile birlikte gelen kaynaklar ile filmin konusuda ortaya çıkmıştı. Özetle film, 1969’da Manson cinayetleri yazında Hollywood’un zirvesinde Los Angeles’ta gerçekleşiyor ve iki aktöre odaklanıyor.

Çekimler ne zaman başladı?

Filmin çekimleri 2018 yılının ortasında başladı.

Oyuncular?

İlk önce Leonardo DiCaprio ve Tom Cruise adı geçti uzun bir süre. Hatta Cruise ve Caprio ikilisinin kesin olarak filmde rol alacakları konuşuldu. Tarantino konu ile ilgili hiç açıklama yapmaz iken potaya iki isim daha eklenmişti. Margot Robbie ve Al Pacino. Tüm bu isimler eklemeler devam ederken Cruise’un adı birden bire kaybolmuş ve sosyal medyada Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’nun görselleri yer almaya başlamıştı ve resmi olarakta açıklanınca böylece filmin başrolleri Pitt ve DiCaprio oldu. DiCaprio, eski bir Western yıldızı olan Rick Dalton karakterine hayat verirken; Pitt de onun dublörü Cliff Booth’u canlandıracak. Margot Robbie’de Sharon Tate karakterine hayat verecek. Bu iki aktöre filmde Burt Reynolds, Al Pacino, Kurt Russell, Dakota Fanning, James Marsden, Clifton Collins Jr., Timothy Olyphant, Emile Hirsch, Scoot McNairy ve Damian Lewis eşlik edecek.

Filmden Gelen Posterler Var mı?

Evet filmden şimdiye kadar tek bir poster yayınlandı. Leonardo DiCaprio’nun kendi Instagram hesabından paylaştığı poster haricinde henüz gelen ikinci bir afiş bulunmuyor.

Film, yakın bir zaman 13-25 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Cannes Film Festivali’nin “Official Selection” bölümünde yer alacak ve ardından vizyona girecek. Merakla bekliyoruz 🙂