Quentin Tarantino, yarın 72. Cannes Film Festivali kapsamında sinemaseverler ile buluşacak Once Upon a Time in Hollywood ile ilgili spoiler‘ların önüne geçmek için bir mektup kaleme alarak filmi izleyenlerden keyif kaçırıcı herhangi bir bilgi paylaşmamalarını istedi.

Quentin Tarantino’nun merakla beklenen yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood, dünya prömiyerini yarın 72. Cannes Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde yapacak. Bu yıl Cannes Film Festivali’nin belki de en yüksek profilli filmi olan Once Upon a Time in Hollywood için heyecanlı bekleyiş sürerken, Tarantino bir açık mektup kaleme alarak sinemaseverlerden filmi izledikten sonra spoiler içeren bilgiler paylaşmamalarını istedi.

Cannes’daki prömiyerinden iki ay sonra dünya genelinde vizyona girecek film hakkında gizli tutmak istediği detayların sızdırılmasından endişelenen Tarantino, kaleme aldığı mektupta şu ifadeleri kullandı: “Ben sinemayı seviyorum. Siz sinemayı seviyorsunuz. Bu bir hikâyeyi ilk kez keşfetmeye uzanan yolculuk. ‘Once Upon a Time…In Hollywood’u festival seyircisi ile paylaşmak için Cannes’da olmaktan çok mutluyum. Oyuncular ve set ekibi orijinal bir şey yaratmak için çok çalıştılar, şimdi sizden tek istediğim filmi daha sonra izleyecek olanların bu deneyimi aynı şekilde yaşamalarına engel olacak herhangi bir şey paylaşmaktan kaçınmanız.”