Son zamanlarda yönetmen Quentin Tarantino‘nun (Pulp Fiction, The Hateful Sight) yapımcı JJ Abrams ile (Star Trek Beyond, Star Wars: Force Awakens) yeni bir Star Trek film proje düşüncesi vardı. Gelen haberlere bakılırsa bu proje gerçekten hayata geçecek gibi duruyor.

THR ve Deadline sitelerinin ortaya attığı haberlere göre dünya üzerindeki en uzun soluklu serilerden birisi olan Star Trek, efsane film yapımcısı Quentin Tarantino ile anılmaya başlandı. 2009’da JJ. Abrams önderliğinde modern seriye başlayan Star Trek serisinin 4. filmi için hazırlıklar sürüyor. Tarantino’nun yeni film için bir önerisi olduğu ve bu önerinin Abrams’ın oldukça dikkatini çekmesi ve senaryo için bir ekip toplamaya başlanması Tarantino ile Abrams’ın potansiyel olarak ortak bir projeyi çıkarabileceğini gözler önüne serdi. Eğer senaryo aşamasında işler yolunda giderse Tarantino’nun filmin yönetmenliğini üstleneceği söyleniyor. Abrams ise yapımcı olarak projede yer alacak.

Tüm bu haberler doğrultusunda henüz projede yer almaları kesinleşmeyen ikili bir açıklama yapmazken, Paramount şirketi ise projeyi yalanlanmadı.