Before TrilogyDazed and Confused, Everybody Wants Some!! ve Boyhood gibi filmlerin yönetmeni Richard Linklater yeni bir film üzerinde çalışıyor.

Linklater, Chron.com‘a verdiği demeçte Houstan’da yeni filminin çekimlerine başladığını ve filmin 1969 yılında geçtiğini dile getirdi. Ayrıca filmin yine bir büyüme hikayesi olacağınıda söyledi ve şöyle konuştu “Houston’da o dönemde bir anda aynı anda çok şey yaşandı: NASA, Tıp Merkezi, Astrodome… Ortak bir atmosfer vardı. Bütün bu çocuklar, ortak bir amaç için NASA’da çalışan ebeveynlere sahip oldu.”

Linklater, filmin olabildiğince otantik olmasını istiyor ve bu nedenle, kendisinin ve yapım ekibinin, ev videolarıyla ya da 1960’lardan kalma arşiv görüntüleri bulunan herhangi bir Houston halkının desteğini beklediğini belirtiyor. Houston Film Komisyonu bu konuda Linklater’a yardımcı olmak şu açıklamayı yapıyor:

“Yönetmen Richard Linklater, Houston alanındaki fotoğraflarınıza, 1960’lı yılların videolarına yeni bir film için ihtiyaç duyuyor. Astroworld ya da Astrodome’den bir ev sinema filmi veya küçük kardeşinizin Kitirik’le yaptığı bir kayıt var mı? Ya da bildiğiniz birisi ayın inişini kaydetmek için bir Kinescope kullandı mı? Eğer öyleyse, o dönemi belgeleyen başka bir şey görmek istiyoruz. 1960’lı yıllarda Houston’tan görmeyi istediğimiz sürece, yanlış malzeme yok “dedi. 

Hikayenin Apollo üzerinden ilerleyeceğini düşünürsek eğer Linklater, Apollo 11’ın aya inişinin 50. yıldönümü için 2019’da filmi yayınlayabilir.