“Ejderha Dövmeli Kız” ve “Carol” filmleriyle iki kez Oscar’a aday gösterilen Rooney Marave üç Oscar adaylığı bulunan Joaquin Phoenix’in başrollerini paylaştığı İncil draması “Mary Magdalene” den ilk fragman yayınlandı.

Filmde başrol ikilisine 2014 yılında “12 Yıllık Esaret” ile Oscar’a aday gösterilen Chiwetel Ejiofor, “The Looming Tower” mini dizisinin yıldızı Tahar Rahim, Ryan Corr ve Ariane Labed gibi isimler eşlik ediyor. Filmin yönetmenliğini 2016 yapımı “Lion” ile tanınan Emmy adayı Garth Davis üstlenirken, senaryoya Helen EdmundsonvePhilippa Goslett ikilisi imza atıyor.

Meryem, yaşadığı hayattan memnun olmayan genç bir kadındır. İçinde yaşadığı hiyerarşik yapının yorucu yükünü taşımaktadır. Ancak günün birinde, Meryem’in geleneksel ailesini geride bırakmasını sağlayan bir şey olur; Nazareth’li karizmatik İsa tarafından yaratılan yeni bir toplumsal hareket baş göstermiştir. Meryem bu ilk adımı atarak kendini hem her şeyi değiştirecek bir hareketin içinde hem de Kudüs’e varacak bir yolculuğun merkezinde bulacaktır.