salonlogo

İstanbullu sanatseverlerin ilgiyle takip ettiği Salon’un 5. sezonu 10 Ekim’de başlıyor. Salon, sanatseverlere, güncel müzikten caza, tiyatrodan söyleşiye, yine dopdolu bir program sunacak.

 Salon, 10 Ekim Cuma akşamı, 2014’te Primavera, Coachella ve Roskilde gibi festivallerdeki performansıyla bu senenin en çok konuşulan gruplarından Future Islands konseriyle başlayacağı yeni sezonunda, Suuns, Marissa Nadler, The Boxer Rebellion, Emilie Simon, Olafur Arnalds’ın elektronik müzik projesi Kiasmos, East India Youth, Tom Adams ve Owen Pallett gibi güncel müziğin önemli isimlerini ağırlayacak.

futureislandspress2

Cazın merak edilen topluluklarından Red Snapper, Kairos Quartet, Arild Andersen Trio, Submotion Orchestra, GoGo Penguin ve Colin Stetson da Salon’un yeni sezonda konukları arasında.

Salon, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türkiye müzik sahnesinin önemli isimlerine de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Gevende, Gaye Su Akyol, Bubituzak, Dilek Türkan, Birsen Tezer, Taksim Trio ve İncesaz, Ah! Kosmos, Sapan, Kaan Bulak ile The Away Days de Salon sahnesinde olacak isimler arasında.

GSA_poster_arka_final
Gaye Su Akyol

Salon’da Pazartesi akşamları  Oyun Salonu geceleri de sürüyor. Türkiye’den Ceren Ercan’ın İstenmeyen ve Ufuk Tan Altunkaya’nın Kalem adlı oyunlarının yanı sıra Polonya–Türkiye arası diplomatik ilişkilerinin tesisinin 600. yıldönümü kutlamaları kapsamında Türkiye-Polonya ortak yapımı iki oyun da Salon sahnesinde olacak: Polonyalı yönetmen Radek Rychick’in Türkiye’den üç oyuncu ile sahneye koyacağı AALST’ın dünya prömiyeri ile Polish Turkish Avat-Art Festivali kapsamındaki  In Between – WaMD Salon’da gerçekleştirecek.

IMG_5468
Kalem

Salon yeni sezonda da Doğan Kitap işbirliği ile edebiyat dünyasının önde gelen isimleriyle söyleşilere devam ediyor. Güven Erkin Erkal, müzik ve video gösterimi eşliğinde her hafta Türk Rock Tarihi kitabından bir bölümün ele alınacağı söyleşiler yapacak.