Bu hafta The Away Days, Merve Çalkan ve Kahraman Deniz Sofar’dan Salon’a konserler dizisi kapsamında Salon sahnesine konuk oluyor. Yeni, özgün ve bağımsız seslerin en iyileri IndieCity IV ile Salon sahnesine taşınıyor. İzleyemeyenler, yeniden izlemek isteyenler içinHamlet‘in modern yorumunun yüksek çözünürlüklü kaydı Salon ekranında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.

Sofar’dan Salon’a konserler dizisinin Mart ayı konukları belli oldu

4 Mart Cuma, 22.00 

Salon ve Sofar Sounds İstanbul işbirliğiyle gerçekleştirilen Sofar’dan Salon’a konserler dizisi kapsamında Mart ayında alternatif müziğin en iyi isimleri ile bir kez daha sahnedeki yerini alıyor. İstanbul’un dream pop, indie rock adına yüz akı, Salon’da daha önce Owen Pallett ve Unknown Mortal Orchestra için sahneyi ısıtan The Away Days, South by Southwest macerası için yola çıkmadan önce Salon’un konuklarıyla vedalaşmak üzere Salon’un konuğu oluyor. 2012’den bu yana akustik gitarıyla hem kendi şarkılarını hem de sevdiği şarkıların coverlarını yapan Merve Çalkan ise akustik pop ve biraz folk ile bir araya getirdiği parçalarını dinleyici ile buluşturmaya hazırlanırken, Sofar İstanbul’un en özel keşiflerinden ve Sofar takipçilerinin de favorilerinden Kahraman Deniz ise başarılı vokali, akılda kalan gitar melodileri, karanlık edebiyata dokunan sözleriyle çıtayı biraz daha yukarı çekmek için Salon’daki bu buluşmada yerini ayırdı. Sofar’dan Salon’a etkinlik gecesinin biletleri ayakta tam 35 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Yeni, özgün ve bağımsız seslerin en iyileri IndieCity IV ile Salon sahnesine taşınıyor

5 Mart Cumartesi, 21.30

Müzikte her zaman daha kendine has duruşlar arayan insanları bir araya getirme amacıyla ilki 2012’de düzenlenen IndieCity, bu sene dördüncüsüyle dinleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Yerli ve yabancı müzik sahnesinin dikkat çeken gruplarının IndieCity çatısı altında toplandığı etkinlikte, müzikseverler akşamın ilk saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar farklı müzik türlerinden birçok performansı izleme fırsatı yakaladı. Bugüne kadar Solardip, The Away Days, Son Feci Bisiklet, Softa, Mind Shifter, Da Poet, Fakepakt, Men With A Plan, Astrofella ve Farfara gibi grupların aynı sahneyi paylaştığı IndieCity, yeni isimlerle bu kez Salon sahnesinde geceyi başlatacak.

Türkiye’de bağımsız ve iyi müzik adına çıtayı her zaman yüksek tutan plak şirketi Partapart’ın düzenlediği tek gecelik festival IndieCity IV’te sahne alacak isimler Weval, JMII, Gantz, Levni & Sloth Pallas, Z Axis, OtherMan, Seretan, İpek Görgün, Biblo, Gantz, Kaan Düzarat, Mind Shifter, Sine & Noise, Cüneyt Taylan, Ongun Tütüncü ve Partapart Likes, bağımsız müziğin en iyileri ile Salon sahnesinde olacaklar. Etkinlik biletleri ayakta tam 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

“Hamlet” Salon perdesinde gösterimini sürdürüyor

6 Mart Pazar, 15.00 ve 19.30

İzleyemeyenler, yeniden izlemek isteyenler için Hamlet’in modern yorumunun yüksek çözünürlüklü kaydı Salon ekranında izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Londra’daki Barbican Centre’daki gösteriminden bir yıl önce biletleri tükenen ve eleştirmenler tarafından büyük övgüler toplayan Hamlet prodüksiyonunu, Daily Telegraph gazetesi “5 yıldızlı bir Hamlet” olarak nitelendiriyor. William Shakespeare’in unutulmaz eseri Hamlet’in bu yorumunun yapımcılığını Sonia Friedman Productions, yönetmenliğini ise Lyndsey Turner üstleniyor. Hamlet’in bu yorumunun yüksek çözünürlüklü kaydı;  6 Mart Pazar 15.00 ve 19.30’da yer alan iki gösterimi ile Salon perdesinden izleyicilerle buluşuyor. Etkinlik biletleri oturmalı (numarasız) 50 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.