Bu sene düzenlenen Oscar Ödülleri’nin En İyi Kadın Oyuncu dalında birbirleriyle yarışan Saoirse Ronan ve Margot Robbie’nin başrollerini üstlendiği biyografik drama filmi “Mary Queen of Scots”ın yeni fragmanı yayınlandı.

Prömiyerini önümüzdeki ay AFI Film Festivali’nde gerçekleştirecek filmin oyuncu kadrosunda Altın Küre adayı Guy Pearce, “Billy Lynn’s Long Halftime Walk”tan tanıdığımız Joe Alwyn, “Humans”ın yıldızı Gemma Chan, “Doctor Who”nun 10. Doktor’u David Tennant, Jack Lowden, Martin Compston ve Brendan Coyle gibi isimler yer alıyor. Film Josie Rourke tarafından yönetiliyor.

16 yaşında Fransa Kraliçesi olan Mary Stuart (Saoirse Ronan), 18 yaşında dul kalır ve omuzlarına yeniden evlenme baskısı yüklenir. Mary bunun yerine yurdu İskoçya’ya geri döner ve hakkı olan tahtı geri ister. Fakat İskoçya ve İngiltere, etkileyici genç Kraliçe Elizabeth’in (Margot Robbie) yönetimi altındadır. İki genç kraliçe erkek egemen bir dünyada hem tahtta hem de aşkta rakip konumundayken bağımsızlığa karşı evlilik oyununu nasıl oynayacaklarına karar vermelidir. Bu süreçte yaşanan ihanetler, isyanlar ve entrikalar tarihin akışını belirleyecektir.

“Mary Queen of Scots” 1 Şubat 2019 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.