Halt and Catch Fire” ve “Godless” dizileri ile tanınan aktör Scoot McNairyQuentin Tarantino imzalı “Once Upon A Time In Hollywood” filminin oyuncu kadrosuna dahil oldu. McNairy filmde Business Bob Gilbert adında western televizyon dizisinde oynayan bir kovboy karakterine hayat verecek.

Tarantino’nun merakla beklenen dokuzuncu filminin oyuncu kadrosunda 2015 yapımı “Diriliş”ten bu yana beyaz perdede izleyemediğimiz Leonardo DiCaprio, karizmatik aktör Brad Pitt, DC filmlerinin Harley Quinn’i Margot Robbie, Oscar ödüllü usta oyuncu Al Pacino, Timothy Olyphant, Luke Perry, “Homeland” ve “Billions” ile tanınan Damian Lewis, Dakota Fanning, Altın Küre adaylığı bulunan Kurt Russell, Emile Hirsch, Clifton Collins Jr., Tim Roth, Michael Madsen, Keith Jefferson ve Nicholas Hammond yer alıyor.

Charles Manson cinayetlerinin yaşandığı 1969 yazında Los Angeles’ta geçen film, eski western türü televizyon dizisi yıldızı Rick Dalton ve uzun süreli dublörü Cliff Booth üzerinden ilerliyor. Artık tanıyamadıkları Hollywood’ta yollarını bulmaya çalışan ikilinin ünlü yan komşusu ise Manson cinayetlerine kurban giden Sharon Tate olacak. Usta yönetmen Roman Polanski’nin eşi olan Sharon Tate, 9 Ağustos 1969’da Los Angeles’taki evinde Manson tarikatı üyeleri tarafından katledilmişti. Tate öldürüldüğünde 8 aylık hamileydi.

“Once Upon A Time In Hollywood” ülkemizde 23 Ağustos 2019’da vizyona girecek.