Çizgi roman uyarlaması “Mouse Guard” başrollerine karar verdi. “Yüzüklerin Efendisi” ve “Maymunlar Cehennemi” serileriyle tanınan ve son olarak geçen sene “Mogli: Orman Çocuğu”nda rol alan Altın Küre adayı başarılı aktör Andy Serkis ve “Game of Thrones” dizisinde ve “Labirent” serisinde izlediğimiz genç yıldız Thomas Brodie-Sangster filmin başrollerini üstlenecek.

David Petersen tarafından yaratılan çizgi roman serisi “Mouse Guard”, Orta Çağ’da geçiyor ve “Mouse Guard” isimli bir fare kardeşliğinin hikayelerini anlatıyor. 2006 yılından bu yana yayınlanan hikayelerde fareler yaşadıkları krallığı korumaya çalışıyor. Fareli “Game of Thrones” olarak anılan serinin ana kahramanı olan fareler; tilkilerle, kartallarla ve diğer kemirgenlerle mücadele ediyor. Başarılı serinin iki Eisner Ödülü bulunuyor.

Filmin yönetmenliğini “Labirent” serisinin tüm filmlerinde kamera arkasına geçen Wes Ball üstleniyor. Prodüksiyonuna Mayıs ayında başlanması beklenen filmin yapımcı kadrosunda başarılı yönetmen Matt Reeves, 2013 yapımı “Zorlu İkili”nin yapımcısı Ross Richie, Stephen Christyve Joe Hartwick Jr. yer alıyor. Merakla beklenen filmin vizyon tarihi belirsizliğini koruyor.