90’lara damgasını vuran İngiliz pop müzik grubu Spice Girls hakkında yıllardır çıkan ‘Birleştiler’, ‘Birleşiyorlar’ haberlerinin ardı arkası kesilmemiş konu ile ilgili bir türlü açıklama gelmemişti. Daha önce eksik olarak birleşen grup bu kez tam olarak birleşiyor!

The Sun gazetesinde çıkan habere göre Victoria Beckham’ın şarkı söylemeyeceği belirtilirken, her grup üyesinin bu yeniden birleşme kapsamında 10 milyon pound (14 milyon dolar) kazanacağı açıklandı. Haberin kesinlik kazandığıda Victoria Beckham’ın kendi sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile gerçekleşti. 43 yaşındaki modacı, Geri Horner (45), Mel C (44), Mel B (42), Emma Bunton (42) ve kendisinin birlikte çekilmiş fotoğrafını, “Kızlarımı seviyorum. Öpücükler yolluyorum. Heyacanlıyım” notunu düşerek paylaştı.

Konuyla ilgili The Sun Gazetesi’ne konuşan bir başka kaynakta Çin’de bir televizyon programı yapılmasının gündemde olduğunu ifade etti. Ayrıca sponsorluk anlaşmaları ve en iyi şarkılarından oluşan bir toplama albümününde piyasaya sürülmesinin söz konusu olduğu söylendi. Grup en son 2012’deki Londra Olimpiyatları’nın açılış töreninde bir araya gelmişti.