babylon soundgarden 2014 line

 

Müziği doğa ile buluşturan ve bu sene dördüncüsü gerçekleşen Babylon Soundgarden 2014 geçtiğimiz cumartesi tüm müzik severler ile buluştu. Bilet gelirleri Soma’ya destek olarak Toplum Gönülleri Vakfı’nın Soma Gençlik Bursu’na bağışlandı. Dolayısı ile festivale ilgi büyüktü.

Park Orman’da gerçekleşen festivalin sahnelerinde ; Pet Shop Boys, Sky Ferreira, Seun Kuti & Egypt ’80, FM Belfast, John Talabot, Mount Kimbie, Joystick Jay, Kabus Kerim, Dalt Wisney ve Ali Gultekin gibi flash isimler vardı. Ayrıca Babylon Soundgarden, “Babylon Go Green” konsepti ile de ilk kez geri dönüşümü ve çevreyi destekleyecek içeriklere festival alanı içinde ev sahipliği yaptı. Tanıtım çalışmalarında kullanılan malzemelerden, pet şişe tüketimine, geri dönüşüm ve atık kullanımından festival alanında yer alacak çevreci kuruluşların faaliyetlerine kadar pek çok çevreci içerik festival katılımcıları ile buluştu.

 

Festivalden İzlenimler,

Alana girdiğinizde sizleri karşılayan olağanüstü tasarımların yanısıra, rengarenk süslerden oluşan ışıklar, yine renklendirilmiş ağaçlar ve ana sahnenin muhteşem dekoru görülmeye değerdi. Saat 14.00’de başlayan festivalin 3 farklı sahnesinde kimler yoktu ki;  Red Bul Academy sahnesinde sırasıyla; Mount Kimbie, John Talabot, Kabus Kerim, Joystick Jay, Alpman &The Midnigt Walkers, Balt Wisneyve Ali Gültekin gibi sanatçılar çıkarak tüm müzikseverleri coşturdu. Radyo Babylon Sahnesinde müzik, Dj’ler ile kaldığı yerden devam etti.  Bir fenomen haline gelen Oldies But Goldies, Slient Disco, Farrazi V Kayra ve daha fazlası bu sahnede idi. Ana sahnede ise;  Sky Ferraira, Seun Kuti&Egypt 80, Fm Belfast gibi isimlerin yanı sıra, gecenin en büyük bombası Pet Shop Boys’da sahnenin tozunu attırdı. Birçok aktiviteye de ev sahipliği yapan festivalde,  Mavi Jeans’in standında festival t-shirler’i tasarlandı. Bunun yanısıra masalara serpilmiş boncuklarla kolye, bileklik gibi takılar yapıldı. HTC standında puzzle yarışması vardı. Durex’in kendine özgün park alanında kişiler heyecanın sınırlarını zorladılar. Bant Magazine standında ise birçok ürünün satıldığı bir pazar kurulmuştu.

 

Ve Pet Shop Boys;

Sahnede önce bir perde belirdi. Acaba dedik, grup olmayacak mı? Perdede yansıyan inanılmaz video gösterileri ile ilk parçalarını seslendiren grup, ikinci şarkılarında perdenin de inmesi ile birlikte inanılmaz bir coşku yarattı. Her şarkıdan sonra farklı kostümler ile sahnenin tozunu alan grup aynı zamanda birkaç dansçı ile güzel bir sahne şovuda yaratarak herkesi büyülemeyi başardı. Özellikle de meşhur olan parçaları Love Etc’yi söyledikleri zaman ki coşku görülmeye değerdi.

İstanbul’da festival sezonu Babylon Soundgarden ile resmen açılmış oldu.  Ama merak etmeyin bu yaz Soundgarden Festivali Çeşme’de Babylon Aya Yorgi’de 30 Ağustos’ta deniz, kum ve güneş eşliğinde yeniden müzik severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Benden söylemesi… 

photo 1

photo 2

photo 3

photo