2015 yılında çektiği “Bridge of Spies” filmi ile kendini unutturmayan usta yönetmen Steven Spielberg yeni bir film için hazırlıklara başladı.

Amerikan televizyon tarihinin en tanınmış haber sunucularından ve gazeteci Walter Cronkite‘nin hayatının anlatılacağı filmi Bridge of Spies‘ın senaristi Matt Charmann yazacak, Spielberg ise yapımcılığı üstlenecek. Filmin yönetmen koltuğuna henüz kimin oturacağı belli değil.

walter_cronkite

1960’lı ve 1970’li yıllarda Amerikan CBS televizyonunda ana haber sucunuluğu yapan Cronkite “Amerika’da en çok güvenilen isim” olarak biliniyordu. Televizyon haberciliğinin stardartlarını belirleyen Cronkite, 1962 – 1980 yılları arasında CBS akşam haberlerini sundu. Cronkite, Kennedy suikasti, Watergate Skandalı, İran’ın rehine krizi gibi önemli haberleri izleyicilere aktarmıştı. “Anchorman” ifadesi ilk kez CBS televizyonu tarafından Walter Cronkite için kullanılmıştı. 40 yıl önce Apollo 11 uzay aracının aya inişini bildiren Cronkite 27 saat süreyle canlı yayında kalmıştı. Apollo 11’in seferi 30 saat sürmüştü.

Kaynak: variety