Oscar ödüllü başarılı aktris Susan Sarandon’ın başrolünde yer aldığı drama filmi “Viper Club”ın ilk fragmanı görücüye çıktı.

Prömiyerini bu hafta Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiren filmin oyuncu kadrosunda Altın Küre ödüllü Matt Bomer, “Nurse Jackie” dizisinin iki Altın Küre ödüllü yıldızı Edie Falco, Damian Young, Lola Kirke, Julian Morris, Sheila Vand, Colby Minifie ve Adepero Oduye gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini 2011 yılında “Koşul” filmiyle karşımıza çıkan Maryam Keshavarz üstleniyor.

Bir savaş muhabiri görev sırasında Suriye’de teröristler tarafından rehin alınır. Bunun üzerine muhabirin annesi onu kurtarmak için elinden geleni yapmaya başlar. Acil serviste hemşire olarak çalışan Helen Sterling (Susan Sarandon) FBI ve başka devlet kurumlarıyla görüşür ancak bir sonuç çıkmaz. Devletin desteğini alamayan anne ipleri eline almaya karar verir. Gazeteciler, avukatlar ve hayırseverlerden oluşan gizli bir topluluk keşfeder. Helen topluluğun da yardımıyla oğlunu kurtarmak için çalışmalara başlar.

“Viper Club” 26 Ekim’de Amerika’da vizyona girecek. Filmin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği bilinmiyor.