“Aşk ve Gurur”, “Kefaret” ve “Anna Karenina” gibi filmlerle tanınan Oscar adayı yönetmen Joe Wright’ın yeni filmi “The Woman in the Window”un müzikleri emin ellerde. Filmin müziklerini birlikte “Ejderha Dövmeli Kız”, “Kayıp Kız”, “Kara Gün” ve “Mid90s” filmlerine imza atan ve 2011 yılında “Sosyal Ağ” ile Oscar kazanan Trent ReznorveAtticus Ross ikilisi besteleyecek.

Beş Oscar adaylığı bulunan başarılı aktris Amy Adams’ın başrolünü üstendiği suç ve gizem filminin oyuncu kadrosunda Oscar ve Altın Küre ödüllü usta aktris Julianne Moore, “En Karanlık Saat” ile bu sene Oscar kazanan Gary Oldman, “Liseli Polisler 2”, “Everybody Wants Some!!” ve “Ingrid Goes West” filmlerinde izlediğimiz Wyatt Russell ve Marvel Sinematik Evreni’nin Falcon’ı olarak tanıdığımız Anthony Mackie gibi isimler yer alıyor.

Film, Dr. Anna Fox adında New York’ta tek başına yaşayan ve agorafobik olduğu için evinden çıkamayan münzevi bir kadına odaklanıyor. Günlerini şarap içerek, eski filmler izleyerek ve eski mutlu günlerini yad ederek geçiren Anna’nın bir hobisi daha vardır. O da komşularının özel hayatlarını seyretmektir. Anna komşularını gözetlemeye başladığında, bu ona yeni bir hayat deneyimi sunar. Ancak bu gizli hobinin riskleri de vardır. Bir gün tam evinin karşısına Russell’lar taşınır. Bir gün bu muhteşem görünen ailedeki rahatsız edici bir şiddet eylemine tanık olan Anna ne yapacağını bilemez. Gerçek nedir? Hayal olan nedir? Kim tehlikededir? İpler kimin elindedir?

The Woman in the Window”un ülkemizdeki vizyon tarihi 11 Ekim 2019