Walt Disney Studios, Disney‘in 1941 animasyon klasmanını yeniden canlandıran canlı aksiyon Dumbo’nun üretiminin devam ettiğini açıkladı.

Vizyoner yönetmen Tim Burton‘ın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Golden Globe ödüllü Colin Farrell ve Michael Keaton, Emmy ve Golden Globe ödüllü Danny DeVito, BAFTA Award ödüllü ve Golden Globe adaylı Eva Green,  Nico Parker Finley Hobbins, Roshan Seth, DeObia Oparei, Sharon Rooney ve Douglas Reith yer alıyor.

Disney’in yeni canlı aksiyon filmi Dumbo, savaştan döndüğünde hayatını tersine çeviren eski bir sirk yıldızı Holt Farrier’i (Farrell) tanıtıyor. Sirk sahibi Max Medici (DeVito), büyük boy kulakları yüzünden sirkte alay konusu olan yeni doğmuş bir film bakımı için Holt’u görevlendirir. Fakat Holt’un çocukları (Parker ve Hobbins) Dumbo’nun uçabileceğini keşfedince, ikna edici girişimci V.A. Vandevere (Keaton) ve Colette Marchant adlı bir hava sanatçısı (Green), tuhaf bu kalın derili hayvanı yıldız haline getirmek için içeri adım atarlar.

Dumbo 29 Mart 2019 tarihinde gösterime girecek.

Walt Disney’in 23 Ekim 1941’de beyaz perdeye aktardığı klasik animasyon hikayesi Dumbo, ‘En İyi Müzik’ kategorisinde  Oscar kazandı ve “Baby Mine” için en iyi orijinal şarkıya aday gösterildi.

Dumbo’yu canlandırmak için son teknoloji ürünü görsel efektleri kullanılacak Dumbo tamamen Ingiltere’de Pinewood Studios ve Cardington Stüdyolarında çekilecek.