Savaşçı kadın Red Sonja‘nın hikayesini anlatan yeni bir film, Wonder Woman‘ın başarısı sayesinde hıza gelişiyor.

Millenium Media, çizgi roman kahramanı içeren yeni projeyi finanse ediyor ve üretiyor – şu anda bir yazar arıyorlar.

Millenium’dan Avi Lerner yardımcı yapımcı olacak ve  yeni bir franchise’ın yıldızı olacağı umduğu karakteri yeniden tanıtmanın doğru zamanı olduğunu düşünüyor.

Lerner, “Bu yeniden yapılanma için doğru zamanı bekliyorduk” dedi ve “Wonder Woman’ın başarısıyla izleyiciyi konuşturdu, kadın kahramanlarını istiyorlar” dedi.

Red Sonja, Marvel Comics için 1973’te kuruldu. O kuralsız bir tarih öncesi zamanın Kılıç ve Büyücü kahramanıydı ve çoğunlukla Conan the Barbarian’ın yanında yer aldı.

Brigitte Nielsen 1985 yılında Arnold Schwarzenegger‘in karşısında Kalidor adlı bir karakter olarak oynadı. Rose McGowan, 2008 yılında Robert Rodriguez’in yönettiği bir versiyonda oynamayı planladı ancak proje hiç bir zaman ortada olmadı.

İlgili resim

Sonja’nın orijinal çizgi roman kökenli öyküsü ‘The Day of the Sword’ (Kılıç Günü) acımasız bir tecavüz, bir iffet yemini ve gücünü güçlerine bağlayan müdahale eden bir tanrıçaya yer vermişti. 80’li yıllardaki Red Sonja filmi, bu köken hikayesine gülümsemeyle takılıyordu, ancak çizgi romanlardaki daha yeni sürümler onun arka planını yeniden başlattı.

Lerner, Jason Momoa’nın başrolde oynadığı 2011 Conan yeniden başlatmasını yaptı. Lerner’in Wonder Woman’a atıf yapmasını umuyor olsak da, kameranın arkasında bazı kadın yeteneği bulacağını umuyor.

Sonja’nın en yeni çizgi roman versiyonu karakterin tecavüz ve yeminli sözünü kaldırmak için orijinal hikayesini yeniden yazan Gail Simone tarafından yazılmış ve hiçbir tanrıça Simone’nun versiyonunda Sonja’yı ziyaret etmiyor.

Lerner gerçekten Wonder Woman taraftarlarına hitap edip etmeyeceğini düşünüyoruz, bu yenilenmiş köken – ya da belki de tamamen yeni bir şey – ilerlemenin yolu olab,l,r.

Red Sonja şu an geliştirme aşamasındadır.