Dünyanın en gözde çiftlerinden biri olan Brad Pitt ve Angelina Jolie bir kez daha aynı filmde rol alıyorlar. Daha önce Mr&Mrs. Smith filminde ajan bir çifti canlandıran ikili tam on sene sonra yeni filmleri By The Sea‘de sorunlu karı-koca rolünde karşımıza çıkacaklar.

Film, 1970’lerin Fransa’sında eski bir dansçı olan Vanessa ve Amerikalı bir yazar olan kocası Roland’ın dramatik hikayesine odaklanıyor. Oscar ödüllü Jolie tarafından yazılan ve yönetilen film,  Jolie’nin In The Land of Blood and Honey ve Unbroken filmlerinden sonraki üçüncü yönetmenlik denemesi. Fırtınalı bir aşkı anlatan filmde çiftimize Melanie Laurent, Melvil Poupaud ve Richard Bohringer gibi isimler eşlik ediyor. Fransan’nın sakin bir sahil kasabasına gelen Vanessa ve Roland burada ilişkilerini gözden geçirecek ve yeni bir hayata atılacaklardır. Ancak ilişki dinamikleri, ortaya çıkan sorunlar ve psikolojileri buna pek de izin vermeyecektir. Yeni insanlarla tanışan çift hayatlarındaki çözülemeyen problemler konusunda anlaşmaya çalışacaklardır. Film, Jolie’nin ödül sezonuna 60’lar ve 70’ler estetiğine dair zarif bir örnekte teşkil ediyor.

by-sea

Açılışını ilk olarak Amerikan Film Enstitüsü’nce geleneksel olarak düzenlenen AFI film festivalinde gerçekleştiren By Te Sea filmi iyi övgüler aldı. Amerikan bağımsız sinemasından örneklerinin seyirciyle buluştuğu AFI’nin açılış filmini, festival yönetmeni Jacqueline Lyanga şu sözlerle yorumladı: “Bu hikaye bazı açılardan oldukça kişisel bir film olarak karşımıza çıkıyor. Evliliklerinde gerçekten zor bir dönemden geçen çiftin, yetişkinler için tasarlanmış hikayesine konuk oluyoruz. 1950 ila 60’ların İtalyan ve Fransız sinemalarından etkilenmiş, oldukça artistik bir yapım.” Jolie ise en çok Pitt ile olan kavga sahnelerinde zorlandığını dile getirdi, ” Çok zordu gerçekten. Brad ile günlük yaşamımızda hiç yaşamadığımız bir durum. Biraz yabancı kaldık, bizi en çok o kavga sahneleri zorladı.” ve devam etti, “Deneysel ve bağımsız bir film ile karşı karşıya kalacaksınız. Büyük bir aksiyon filmi beklemeyin.” 

Magazin dünyasında “Brangelina” olarak da bilinen Hollywood’un ön planda olduğu Pitt ve Jolie’nin yeni filmi dünyada bayağı ilgi görecek gibi. Sonuçta bu çift tüm gözleri üzerlerine çekmeyi başarıyor. Gerek aldıkları evler olsun, gerek evlat edindikleri çocuklar gerekse yaptıkları yardımlar. Kimilerini antipatik kimilerine ise sempatik geliyor. Mr&Mrs. Smith filminde çok beğenilmişlerdi. Şunuda atlamayalım o film vesile olmuştu gerçek hayattaki aşklarına. Bakalım yeni filmleri By The Sea ülkemizde nasıl karşılanılacak? 20 Kasım’da vizyona girecek olan filmi izleyip değerlendireceğiz. Beklemede kalın…