Variety,‘nin vermiş olduğu haberlere göre Warner Bros Pictures, Roald Dahl Estate’dan  “Willy Wonka”nın IP haklarını satın aldı ve görünen o ki,  özgün bir ‘Willy Wonka’ hikayesi ile devam etme planı var.

Dahl’ın 1964 çocuk kitabına dayalı olan “Charlie and the Chocolate Factory” (Charlie ve Çikolata Fabrikası)’nın yerine, 1972 yılında yayınlanan ve devam niteliğindeki “Charlie and the Great Glass Elevator”  (Charlie’nin Büyük Cam Asansörü) kitabının uyarlamasında eksantrik çikolata üreticisi Willy Wonka’nın  maceralarını anlatacak.

Yeni ‘Willy Wonka’nın açıkça bir kökenli hikayesi olmayacak, ama serinin diğer karakterleri, Charlie Bucket gibi, devam filmlerinde yer alacak, tabi ki eğer yeni filmde bir başarı yakalanırsa.

“Charlie and the Chocolate Factory” beyaz perdeye iki kere uyarlanmıştı. Bunlardan bir tanesi 2005 yapımı Warners tarafından yayınlanan, başrolünde Johnny Depp ve yönetmenliğini Tim Burton’ın üstlendiği hit versiyonu, diğeri ise 1971  yılında gösterilen  Gene Wilder‘ın yer aldığı film.

Kaynak: comingsoon