21st Century Fox’u satın alan Disney, geçtiğimiz hafta açıklama yapmış ve başta Star Wars ile Avatar olmak üzere yeni film serilerinin tarihlerini duyurmuştu. “Star Wars” evreninin Skywalker efsanesi, 20 Aralık’ta vizyona girecek “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi” ile sona erecek. Sevilen seri ilerleyen yıllarda izleyeceğimiz yeni bir üçleme ile devam edecek. Yeni filmler sırasıyla 16 Aralık 202220 Aralık 2024 ve 18 Aralık 2026 tarihlerinde gösterime girecek.

Tarih açıklamalarının ardından, Disney cephesinden Star Wars ile ilgili bir açıklama daha geldi. Aslına bakarsanız açıklamadan ziyade bir onay. Zira yeni Star Wars filmleri için çalışan isimlerden bazıları zaten biliniyordu, ancak resmi açıklama gelmemişti.

Disney CEO’su Bob Iger’ın yaptığı duyuru ile, yeni Star Wars filmi için Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss‘in çalıştığı resmiyet kazandı. Serinin bir başka filmi üzerinde de, The Last Jedi’ın yönetmeni Rian Johnson’ın çalıştığını biliyoruz. Ancak söylentilere göre Benioff ve Weiss’in projeleri oldukça önde gidiyor ve filmin prodüksiyonu bu sonbaharda başlayabilir.