Anna and the Apocalypse“den yeni bir klip yayınlandı. Başrolünü Cold Feet’in Ellie’si Ella Hunt’ın üstlendiği korku-komedi filmi, müzikal tarzda çekilen, zombilerin sebep olduğu kıyametin göbeğindeki bir gençlik filmi.

Yönetmen koltuğunda John McPhail‘in oturduğu filmin kadrosunda Malcolm Cumming, Sarah Swire, Christopher Leveaux ve Ben Wiggins de yer alıyor.

Anna küçük kasaba hayatının sıkıcılığından bıkan, lisenin bitmesi için gün saymakta olan bir genç kızdır. Ama bir gün uyandığında, kafasındaki bütün hayaller ve planlar yerle bir olacaktır. Sıradan bir akşamda uykuya dalan genç kız ertesi sabah uyandığında dünyanın sonunun geldiğini görür. Zombi kıyameti Anna’nın sakin kasabası Little Haven’ı vurduğunda, genç Anna ve lise arkadaşları etraflarındaki çemberi giderek daraltan ve asla ölmeyen bir zombi ordusu savaşmak, yılbaşı şarkı söylemek ve dans etmek zorundadırlar. En iyi arkadaşı John’la güçlerini birleştiren Anna, zombiye dönüşmüş kardan adamlar, Noel babalar, elfler ve yılbaşı alışverişine gelen müşterilerle savaşmak zorundadır. Fakat kısa bir süre sonra, ergenlik çağındaki bir genç olmanın, dünyanın sonunda bile olsanız, hayatta kalmak kadar zor olduğunu keşfederler. İkili bu yeni dünyada kimsenin güvende olmadığını ve etraflarındaki medeniyet yok oldukça gerçekten güvenebilecekleri tek insanların birbirleri olduklarını görürler…

Prömiyerini geçtiğimiz sene Fantastic Fest’te gerçekleştiren, Edinburgh Uluslararası Film Festivali’nde İzleyici Ödülü için adaylık kazanan film 30 Kasım’da Amerika’da ve İngiltere’de seyircilerle buluşacak.

Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise belirsizliğini koruyor.