Yılın en iyisi olarak lanse edilen, tüm festivallerden olumlu eleştiriler alan, Hollywood Reporter’ın da “Kimliği yüzünden dışlanmış, dünyada yalnız bırakılmış herkesin yüreğini titretecek” sözleriyle övdüğü eşcinsel içeriği de bulunan 2017 Oscar’ın kuvvetli adayı Barry Jenkins filmi “Moonlight”, Türkiye’de ilk kez 16. !f İstanbul’un Açılış Gecesi’nde gösterilecek.

Trevante Rhodes, Ashton Sanders, Alex R. Hibbert, Naomie Harris, André Holland, Mahershala Ali, Jharrel Jerome, Jaden Piner ve Janelle Monáe‘nin başrollerinde yer aldığı film, nmodern tiyatronun ödüllü oyun yazarlarından Tarell Alvin McCraney’nin hayatından otobiyografik izler taşıyan “In Moonlight Black Boys Look Blue” adlı oyunundan uyarlandı. Moonlight, üç farklı zamanda geçiyor ve bir çocuğun büyüme ve kendini keşfetme hikâyesini konu alıyor. 

Mars Cinema Group ortaklığında gerçekleşecek !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 16-26 Şubat 2017tarihlerinde İstanbul’da, 2-5 Mart 2017 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de düzenlenecek.

Kaynak: ifistanbul.com