Warner Bros. Pictures, yönetmenliğini Scott Cooper’ın yaptığı, başrollerini  Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Kevin Bacon, Dakota Johnson, Jesse Plemons, Corey Stoll, Rory Cochrane, Sienna Miller ve Adam Scott‘ın paylaştığı suç draması Black Mass filminden yeni fragman geldi.

1970’lerde Güney Boston’da FBI Ajanı John Connolly (Edgerton) İrlandalı mafya  “Whitey” Bulger‘ı (Depp) FBI ile işbirliği yaparak, ortak bir düşmanları olan İtalyan Mafyasını ortadan kaldırmak için ikna eder. Drama kontrol dışına, gücünü pekiştirmek ve Boston tarihinin en acımasız ve güçlü gangsterler biri haline gelen Whitey’in yasa uygulama kaçmasını sağlayan, kutsal ittifakın gerçek hikayesini anlatıyor,

‘O büyüleyici olabilir. O acımasız olabilir. Nereden saldıracağını bilemediğimiz bir kobra olabilir.’ yönetmen Scott Cooper daha önce 2013 yılı Kasım ayında iki kere ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Bulger için bu cümleleri sarf etti. ‘Sette bir sürü insan yakından Whitey biliyordu. Johnny’nin ona benzerliği de herkesi şaşkınlığa uğratıyordu. Bu yüzden bazı çalışanlar Deep’e bakamıyordu. Bıyık kıvıran kötü bir adam olmak çok kolay, fakat Bu performans o kadar uzak olamazdı. Bu adam gerçekten çok yetenekli.’ açıklamalarıyla Cooper, Johnny Deep’in benzersizliğini vurguladı.

Black Mass, 18 Eylül’de gösterime girecek.

 

Kaynak: comingsoon