İyileştiren Şeyler temasıyla yola çıkan 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘nin programı açıklandı. Bu yıl iddialı olan festival 16-26 Şubat’ta İstanbul’da, 2-5 Mart’ta da Ankara ve İzmir’de sinemaseverlerle buluşacak.

16 Şubat’ta başlayacak 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin Barry Jenkins imzalı açılış filminin “Moonlight / Ay Işığı” olduğu biliniyordu. Festivalde bu yıl 14 kategori bulunuyor. Keş!f, Aşk ve Başka Bir Dünya, Oyun, !f Kült, Gökkuşağı, Galalar, !f Müzik, Sanat Hayat İçindir!, Görme Biçimleri: Yaratıcı Belgeseller, Ev, Karanlık & Köşeli, Özel Gösterimler, Türkiyeden Kısalar ve !f Yarın bu yılın kategorilerini oluşturuyor.

 Festivalin açılış filmi Moonlight / Ay Işığı

KEŞ!F BU YIL 10. YAŞINI KUTLUYOR

!f İstanbulun ilk yılından itibaren en merakla beklenen bölümlerinden birisi olmayı başaran; ilk veya ikinci filmlerini yapmış olan yeni auteurleri keşfetmeye adanmış uluslararası yarışma Keş!f bu yıl 10. yaşını kutluyor. Festivalin bu seçkisinde Akher Ayam El Madina, Anashim Shehem Lo Anı, Córki Dancingu, Dao Khanong, El Futuro Perfecto, Icaros: A Vision, Lantouri, Le Parc ve Maudit Poutine filmleri seyircilerle buluşacak.

FİLMLERİN İLK GÖSTERİMLERİ YAPILACAK

Galalar bölümünde Their Finest, Welcome to Norway, Moonlight, Tanna, T2 Trainspotting, Sausage Party, Planetarium, My Entire High School Sinking into the Sea, The Red Turtle, Everybody Wants Some!!, Koca Dünya, The Man Called Ove, Christine, Certain Women, Busters Mal Heart, Billy Lynns Long Halftime Walk ve Aquarius Türkiyede’ki ilk gösterimlerini yapacak. Festival, T2 Trainspotting filmi ile kapanacak.